Koniec lata, to również czas dwuosobówek. W szrankach o medale i tytuły najlepszych żeglarzy kraju, stanęli w ciągu  ostatnich tygodni:

• czterystadwudziestkarze – w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów
  • czterystasiedemdziesiątkarze – w Mistrzostwach Polski Klas Olimpijskich
  • pięćsetpiątkarze – w Mistrzostwach Polski klasy 505
  • FD  – Latający Holendrzy – W Mistrzostwach Polski klasy FD
  • Lequipiarze – w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

W każdej z tych klas reprezentanci naszej Sekcji Żeglarskiej KS Spójnia Warszawa odnieśli mniejsze i większe zwycięstwa.

Po kolei:

W klasie 420 wysokie, czwarte miejsce zajęły Aleksandra Roszkowska i Natalia Wocial. Brawo Dziewczyny! Ustąpiłyście starszym koleżankom, utytułowanym i bardziej doświadczonym, choć apetyt na miejsce na pudle był ogromny.  To pierwszy sezon szkolenia obecnej grupy, za rok będziemy o wiele mocniejsi!

W klasie 470 brązowe krążki w klasyfikacji juniorów wywalczyli Marcin Urbański, żeglujący z Rafałem Radeckim z MKS Dwójka Warszawa, czwarte miejsce zajęli Filip Florek/Mateusz Jatczak reprezentujący Sejk Pogoń Szczecin/ KS Spójnia Warszawa, a w kategorii seniorów brąz zgarnęli bracia Michał i Paweł Wysoccy.  Różnice punktowe do samego medal race’u były niewielkie, co powodowało, że walka o medale trwała do ostatnich sekund regat.

W klasie 505 srebro zdobyli Jakub Pawluk i Marcin Józefowski remisując ze złotymi braćmi Milewskimi.

W klasie FD złoto poszło do załogi Rokosz Maciej, Tyszkiewicz Piotr.

Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w klasie L’Equipe wygrali Maciej Kawka i Adrian Dubowski.

Pełne wyniki poszczególnych regat na stronach PZŻ i związków klas.
Gratuluję wszystkim tegorocznym medalistom poszczególnych regat, a tym, którym odrobinę zabrakło, życzę wytrwałości w treningu i motywacji do dalszej ciężkiej i mądrej pracy.  Opłaci się. Zaczynamy nowy sezon!