Dnia 21 marca 2016 roku odszedł na wieczną wachtę ŚP. Zdzisław Płoński wybitnie uzdolniony mechanik i chemik, sternik jachtowy.

     Był cenionym pracownikiem branży lotniczej, później przedsiębiorstwa Inco Veritas. Już w wieku 18 lat w klubie SPÓJNIA-WARSZAWA odnalazł swoją żeglarską pasję. Szybko osiągnął najwyższy na śródlądziu stopień – sternika jachtowego. Przez wiele lat startował w klasie Finn. Jednak szczególnie interesowała go konstrukcja i doskonalenie sprzętu żeglarskiego. Jego patenty znała cała żeglarska Warszawa. W klubie doceniano jego wiedzę oraz doświadczenie i powierzano mu wiele różnych funkcji technicznych i organizacyjnych. Jednocześnie w Warszawskim Okręgowym Związku Żeglarskim pełnił ważną funkcję Inspektora jachtów śródlądowych. W klubie bywał bardzo często. Doceniał życie towarzyskie sekcji żeglarskiej i dbał o nie. Polski Związek Żeglarski nagrodził go Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza, a Okręgowy Związek wieloma odznaczeniami, natomiast klub Spójnia Członkostwem Honorowym i odznaczeniami okolicznościowymi.

     Na zewnątrz Zdzisiek bywał czasem szorstki. Z natury był jednak bardzo koleżeński, życzliwy, pełen pogody i dobroci. Nigdy nie odmówił żadnego spawania, toczenia, gwintowania itp. Co tu dużo mówić….lubiliśmy Zdziśka i będzie nam Go bardzo BRAKOWAĆ.

     Zachowajmy Go w pamięci.

     Msza święta żałobna zostanie odprawiona dnia 29.03.2016r o godzinie 12.30 w kościele Świętej Małgorzaty w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 121, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie.

Zarząd i przyjaciele

z K.S. „Spójnia-Warszawa”

Media: