FAQ

Jak zapisać dziecko na zajęcia weekendowe ?
Informacje o zapisach na zajęcia weekendowe mogą Państwo znaleźć na naszej stronie : szkolenie> szkółka żeglarska.  Tam znajdą Państwo informacje czy aktualnie trwa nabór, oraz kontakt do koordynatora szkółki. W ciągu roku przeprowadzamy 2 duże nabory: w  marciu (na sezon letni) oraz w październiku (na sezon zimowy) . Dodatkowo pod koniec wakacji odbywa się nabór uzupełniający na zajęcia w sezonie letnim ( wrzesień i październik)

Ile trwają zajęcia weekendowe w szkółce żeglarskiej?
Zajęcia trwają 3h/ raz w tyg.  Na zajęcia można uczęszczać w soboty lub niedzielę. Istnieje również możliwość uczęszczania na zajęcia 2 razy w tygodniu: 3h w sobotę i 3h w niedzielę. Zajęcia odbywają się w kilku grupach w godz. 10-13 oraz  13 30- 16:30.

Jaki jest koszt zajęć w szkółce żeglarskiej w sezonie 2015 ?
Składka członkowska w wysokości 120 zł za sezon( wpłata jednorazowa na początku sezonu)
W wymiarze 1x tygodniowo  koszt zajęć to 150zł.
W wymiarze 2x tygodniowo koszt zajęć to 250zł.

Czy organizujemy dzień otwarty,?
Tak , co roku pod koniec kwietnia.W dniu otwartym organizujemy pokazowe zajęcia nad Zalewem Zegrzyńskim dla zainteresowanych  udziałem  w weekendowych zajęciach /półkolonii. Dzień otwarty to wspaniała  okazja by lepiej poznać naszą sekcje, żeglować na  Optimiście  czy przepłynąć się motorówką po zalewie i obejrzeć trening regatowy. Na dzień otwarty obowiązują napisy.

Na czym żeglują dzieci w szkółce żeglarskiej :
Na jachtach klasy Optimist i  Omega.

Kto prowadzi zajęcia :
Nasi wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy żeglarstwa . O naszej kadrze więcej można dowiedzieć się z zakładki  Sekcja> Trenerzy.

W jakim wieku dzieci przyjmujemy?
Od 6 do 12 lat.

Czym się różni szkółka żeglarska od szkółki regatowej?
Podstawową różnicą jest poziom umiejętności żeglarskich. Dzieci w szkółce regatowej w stopniu podstawowym potrafią  prowadzić samodzielnie łódkę, wykonują prawidłowo zwroty, omijają boje itd. Kolejną różnicą jest intensywność treningów. Dzieci w szkółce żeglarskiej mają zajęcia 1 bądź 2 razy w tyg. po 3h , dzieci w szkółce regatowe trenująj 2 x w tyg po 5 h . Dodatkowo w szkółce regatowej raz w miesiącu organizowane są obowiązkowe zgrupowania ( ok 5 dni) plus w okresie wakacji 2 obozy po 12 dni.  Treningi szkółki regatowej trwają przez cały rok.

Jak dostać się do szkółki regatowej?
Do szkółki regatowej mogą  dostać się dzieci,  które wykazują predyspozycje psycho-ruchowe do uprawiania żeglarstwa regatowego. Dziecko musi być zainteresowane żeglowaniem,  wysportowane ,  samodzielne , gotowe do większej ilości treningów. Dziecko chcące żeglować w szkółce regatowej musi już umieć samodzielnie żeglować na Optimisćie w stopniu umożliwiającym rozpoczęcie szkolenia regatowego. Nie ma określonego czasu jakie dziecko musi uczyć się  w szkółce żeglarskiej by było  gotowe do przejścia do szkółki regatowej. O zmianie grupy decyduje rener szkółki regatowej w porozumieniu z trenerem szkółki żeglarskiej.