Półkolonie żeglarskie


Nasze Półkolonie żeglarskie to wakacyjna nauka żeglowania na łódce optimist z K.S. „Spójnia- Warszawa „. Zajęcia odbywają się na Zalewie Zegrzyńskim niedaleko Warszawy, dlatego to świetna propozycja na spędzenie lata w mieście.

półkolonie żeglarskie Spójnia Warszawa Zalew Zegrzyński

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
📧 optimist@ksspojnia.pl

📞 502200644

 • Wyślij zgłoszenie za pomocą FORMULARZA
 • Gdy otrzymasz na maila potwierdzenie rezerwacji, dokonaj przelewu zaliczki : 500 zł na rachunek
  Klub Sportowy ” Spójnia- Warszawa”
  MBank  nr rachunku: 081140 1010 0000 3165 1600 1005
  tytuł: Imię i nazwisko dziecka , numer turnusu. 
 • Kiedy zaksięgujemy wpłatę prześlemy Ci potwierdzenie zapisu na półkolonie.
 • Dokonaj dopłaty, uzupełnij otrzymaną w mailu kartę kwalifikacyjną i przywieś ją na zbiórkę.

Jeśli chcesz by Twoje dziecko nabrało pewności siebie, stało się bardziej samodzielne, spędziło aktywnie czas i zaraziło się pasją do żeglowania to nasze półkolonie żeglarskie Spójnia – Warszawa to idealny wybór!

Półkolonie Żeglarskie Spójnia Warszawa Zalew Zegrzyński

DLACZEMY WARTO NAS WYBRAĆ ?

 • Posiadamy wspaniałą doświadczoną kadrę, flotę 22 jachtów klasy Optimist, 4 motorówki asekuracyjne, duży ogrodzony teren.
 • Na pierwszym miejscu stawiamy Bezpieczeństwo dzieci – dlatego:
 • Nasza kadra posiada uprawnienia oraz doświadczenie w pracy w szkółce żeglarskiej.
 • Posiadamy sprawny sprzęt i nowoczesne kamizelki asekuracyjne.
 • Nasze półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i Sanepidu,
  Ponieważ wakacyjne półkolonie żeglarskie w klubie to doskonały sposób na rozpoczęcie ścieżki sportowej w sekcji żeglarskiej.
półkolonie żeglarskie Spójnia Warszawa Zalew Zegrzyński

PROGRAM
Grupa pierwszy krok i początkująca:
To grupa dla dzieci które nie miały jeszcze styczności z optymistem, dlatego podczas zajęć poznają łódkę, zapoznają się z pracą steru, by w kolejnych krokach przejść do samodzielnego prowadzenia łódki z żaglem.
Grupa zaawansowana
Program skupia się na doskonaleniu prowadzenia łodzi i nauki startów, dlatego do tej grupy zapraszamy dzieci które opanowały już podstawy.

Zapewniamy:
Szkolenie żeglarskie na jachtach klasy Optimist.
– Profesjonalną opiekę trenerów-wychowawców.
– Użytkowanie sprzętu żeglarskiego i sportowego
– Obiad, podwieczorek, wodę i owoce.
– Realizacje programu : w tym wszystkie atrakcje
-wyścigi motorówek / SUPY/ ognisko /poszukiwanie skarbów).
Salę do realizacji zajęć w razie nie pogody.
Pamiątkowy gadżet i dyplom na zakończenie.

Ramowy plan dnia treningowego:
9:00  Zbiórka w Bazie
9:00-9:20 Odprawa, podział na grupy, rozruch poranny.
9:20  Przerwa na drugie śniadanie
9:30-12:30  pierwszy blok zajęć 3 h
13:00-14:00 Obiad 
14:00-16:00 Drugi Blok zajęć 2h
16:15 Podwieczorek
16:30 Odbiór dzieci z bazy.
17:30- 18:00 odbiór dzieci wracających busem.

Cena : 1390 zł

Zniżki – Z przyjaciółmi na żagle!
Każdy nowy uczestnik półkolonii K.S Spójnia-Warszawa, który przyjedzie z Twojego polecenia, otrzymuje rabat w wysokości 50 zł. Ty również otrzymasz rabat w wysokości 50 zł za polecenie tej osoby. Zniżka rośnie wraz z każdym kolejnym poleconym znajomym!

Transport dzieci koszt 250zł :
1. MOKOTÓW Dworzec Południowy (Metro Wilanowska) – przystanek autobusowy na ul. Puławskiej w stronę Centrum (przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i al. Wilanowskiej).
Odjazd godz. 08: 00, powrót godz. 18: 00.
2. OCHOTA / WOLA : Aleja Prymasa Tysiąclecia – przystanek autobusowy przy ul. Górczewskiej.
Odjazd godz. 08:25, powrót godz. 17:35.
3. BIELANY / ŻOLIBORZ : Marymont – przystanek autobusowy na Trasie Toruńskiej pod ul. Słowackiego.
Odjazd godz. 08:30, powrót godz. 17:25.
4. Targówek – przystanek autobusowy na ul. Łabiszyńskiej po zjeździe z Trasy Toruńskiej w stronę ul. Kopijników (Factory).
Odjazd godz. 08:40, powrót godz. 17:15.
5. BIAŁOŁĘKA Regaty – przystanek autobusowy na ul. Kobiałka przy wjeździe na osiedle Regaty (ul. Frachtowa).
Odjazd godz. 08:55, powrót godz. 16:55.

Przy większej grupce dzieci istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na przystanek na trasie busa – nie zmieniamy trasy busa.

Podsumowując, półkolonie żeglarskie z K.S Spójnia- Warszawa to dopiero początek przygody z pływaniem na Optymistach.


Uczestnictwo w półkolonii żeglarskiej i nauka żeglowania na jachcie Optimist to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Dzięki temu doświadczeniu, dzieci mogą zyskać nie tylko wiedzę praktyczną, ale także cenne umiejętności społeczne. Podczas żeglowania, dzieci uczą się współpracy oraz komunikacji z innymi, co wzmacnia ich umiejętności interpersonalne. Dodatkowo, kontakt z naturą i aktywność fizyczna sprzyjają zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, co wpływa pozytywnie na ogólną kondycję dzieci. Integracja z rówieśnikami oraz wspólne pokonywanie wyzwań na wodzie buduje również pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dlatego też uczestnictwo w półkolonii żeglarskiej i nauka żeglowania na jachcie Optimist to nie tylko fantastyczna przygoda, ale także inwestycja w rozwój osobisty i społeczny dziecka.

W sekcji Żeglarskiej „K.S. Spójnia-Warszawa” żeglujemy nie tylko w wakacje na półkoloniach .
Zajęcia szkółki żeglarskiej prowadzimy przez cały rok, by były aktywne zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Ponieważ pogoda w Polsce nie pozwala żeglować cały rok w okresie zimowym stawiamy na zajęcia ogólnorozwojowe.
Nauka pływania na basenie, zajęcia ogólnorozwojowe na salce gimnastycznej, warsztaty teoretyczne z zakresu przepisów, teorii budowy jachtu. Częścią naszego programu są cykliczne spotkania z psychologiem sportu.

 Spójnia Warszawa - półkolonie żeglarskie Zalew Zegryński
 Spójnia Warszawa - półkolonie żeglarskie Zalew Zegrzyński
półkolonie Spójnia Warszawa Zalew Zegrzyński
 Spójnia Warszawa półkolonie żeglarskie

W tym roku Klub Sportowy „Spójnia-Warszawa” obchodzi swoje 75lecie. Półkolonie żeglarskie K.S Spójnia – Warszawa prowadzi od 2008 roku. Nasi wychowankowie to dziś już nasza kadra. Dołącz do nas. To będzie początek pięknej przygody!

Uczestnictwo w półkolonii żeglarskiej i nauka żeglowania na jachcie Optimist łączą się z szeregiem korzyści, które kształtują rozwój dzieci i młodzieży. Podczas tych zajęć, dzieci mają okazję odkrywać tajniki żeglarstwa, łącząc naukę z przygodą na wodzie. Poprzez aktywny udział w zajęciach, uczestnicy rozwijają umiejętności praktyczne, jednocześnie zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności życiowe. Kontakt z morzem oraz wspólne działania zespołowe wzbogacają nie tylko wiedzę, ale również kształtują charakter i budują wartości takie jak odpowiedzialność oraz wzajemna pomoc. Dodatkowo, aktywność na świeżym powietrzu sprzyja zdrowemu rozwojowi fizycznemu i psychicznemu, łącząc radość z wysiłkiem. W efekcie, uczestnictwo w półkolonii żeglarskiej i żeglowanie na jachcie Optimist stanowią nie tylko formę rekreacji, lecz także wartościowe doświadczenie, które rozwija pasje i umiejętności oraz tworzy niezapomniane wspomnienia.

Żeglują z nami dzieciaki z Białołęki, Targówka, Mokotowa, Ursynowa , Woli , Ochoty i Bemowa ! Dojazd z metro Wilanowska to tylko 60 minut, w ciągu których dzieciaki docierają do miejsca które przypomina Cudowne Mazury! Zalew Zegrzyński to wspaniałe miejsce na spędzie lata na łonie natury, dlatego nie czekaj i zapisz dziecko już dziś!.

Skip to content