Żeglarstwo


trening szkółki żeglarskiej na półkoloniach

Sekcja żeglarska powstała w 1949 roku. Od tamtej pory jest jedną z największych na Mazowszu.
Wychowaliśmy kilka pokoleń żeglarzy, dając możliwość żeglowania dzieciom, młodzieży oraz dorosłym!

ZAPRASZAMY NA ORGANIZOWANE PRZEZ NAS :

O Sekcji czyli Żeglarstwo obok Warszawy!

Zajęcia sekcji żeglarskiej prowadzimy przez cały rok. Dzieci w szkółce i grupach regatowych trenują zarówno w lato jak i w zimę. Od kwietnia do października weekendy spędzamy nad Zegrzem w naszej Bazie Regatowej, na zgrupowaniach i regatach na śródlądziu i morzu. Zima to czas pracy nad zwinnością, szybkością i kondycją, doskonalenie pływania wpław oraz moment na trochę teorii. W zaawanasowanych grupach przedłużamy sezon na wodzie organizując zgrupowania w Hiszpanii, Chorwacji czy we Włoszech.
Tylko kompleksowe, systematyczne szkolenie daje efekty!

SZKÓŁKA ŻEGLARSKA OPTIMIST

Dzieci między 6 a 12 rokiem życia uczą się podstaw żeglowania na flocie szkółkowych optimistów.  Zajęcia odbywają się w weekendy. Na początek można wybrać zajęcia jeden dzień w tygodniu. Celem tej grupy jest zaszczepić pasję oraz pokazać jaką radość i satysfakcje daje samodzielne żeglowanie na optymiście! Nasi szkółkowicze to zaradne, samodzielne zuchy!
Szkółka żeglarska to pierwszy etap szkolenia na ścieżce żeglarskiej w naszej Sekcji.

Do szkółki można dołączyć w naborze wiosennym, jesiennym oraz poprzez udział w półkoloniach

więcej o nas na naszym FACEBOOKU

 szkółka żeglarska optimisty podczas półkolonii schodzą na trening
nauka żeglowania dla dzieci optimist Spójnia Warszawa półkolonie

OPTIMIST B

Pierwsza grupa Regatowa. Trenują w niej dzieci między 7 a 12 rokiem życia. Dzieciaki zaczynają się ścigać i poznawać tajniki żeglarstwa regatowego na Zalewie Zegrzyńskim 🙂 Wraz z nabytymi umiejętnościami startują w coraz większych regatach, by w końcu spróbować swoich sił na morzu .W grupie B harmonogram szkolenia jest oparty na treningach stacjonarnych nad Zalewem, zgrupowaniach kondycyjnych , oraz startach w regatach w całej Polsce. 

trening żeglarski spójnia warszawa optymist

OPTIMIST A

To już opływani i zaprawieni w bojach zawodnicy. Nie straszne im silne wiatry i morskie fale. To młodzi spece od techniki, taktyki i strategii 🙂 Nie bez powodu mówi się ze żeglarstwo regatowe to szachy na wodzie. 

LASERY

Grupa regatowa na 100%. Walka na śródlądziu i morzu, systematyczna ciężka praca dająca wyniki! Tu już nie tylko technika i taktyka, ale i forma musi być na najwyższym poziomie. Ogromna frajda  pływania w dużej flocie jachtów. Lasery 4,7, Radial ,Standard dla Juniorów i Mastersów.

treneing lasery szkolenie w klub sportowy spójnia warszawa

420

Grupa regatowa szkoląca się na klasie dwuosobowej .W ostatnich latach na regatach stawia się ponad 50 załóg z całej Polski.  Marzą o medalach Olimpijskich i są gotowi ciężko pracować. 420 uczy współpracy i wymaga współodpowiedzialności, ale za to fun podwójny :)! To wielki krok do szybkiego żeglowania po Optimiście,  ale też szansa dla tych którzy przygodą z żeglarstwem chcą zacząć jako nastolatki.

Żeglarstwo Regatowe na jachtach Kabinowych

Pisząc o naszej sekcji nie można nie wspomnieć o licznej grupie żeglarzy ścigających się w kategoriach T1, T2, T3, T4 .

Bojery

Od wielu lat nieustannie funkcjonuje grupa członków, którzy uprawiają żeglarstwo lodowe w klasie DN. Zawodnicy reprezentowali barwy naszego Klubu na arenie krajowej jak i międzynarodowej zdobywając medale Mistrzostw Warszawy i ustanawiali krajowe rekordy prędkości.

Oraz:

Katamarany , Finy, 470 , Latający Holender , FX … Członkowie naszej sekcji pływają na wielu różnych klasach !

optimisty sekcja żeglarska spójnia-warszawa nabór

FLOTA:

We wszystkich grupach posiadamy klubowe jachty dla zawodników.  To dla nas ważne, by dać możliwość ścigania się na dobrym sprzęcie zawodnikom w grupach regatowych, którzy nie decydują się na zakup prywatnej łódki. Co roku odświeżamy naszą flotę !

O naszych wynikach sportowych , we wszystkich grupach,  moglibyśmy opowiadać godzinami. Każdy sukces naszego zawodnika jest dla nas powodem do dumy, bo pokazuje wspólną sportową drogę którą przeszliśmy.
Od pierwszego startu, na lokalnych szkółkowych regatach , po medale na Mistrzostwach Polski czy Europy.
Wśród sukcesów na arenie międzynarodowej są medale zdobyte na Mistrzostw Świata i Europy w klasach: L’Equipe, Laser 4.7, Laser Radial, Laser, Finn, Windsurfing , Star, Micro Proto i Micro Cruise . W Igrzyskach Olimpijskich startowali: Dominik Życki w klasie Star Pekin 2008 i Londyn 2012. Tomasz Stańczyk i Tomasz Jakubiak w klasie 470 Ateny 2004, Ania Weinzieher w klasie Laser Radial.

Jeśli chcesz zapisać dziecko uzupełnij :

Skip to content