Snowboard


Snowboard to nasza pasja, którą dzielimy się z innymi od wielu lat. Stawiamy przede wszystkim na jazdę techniczną. Uczymy jeździć na krawędzi ale też proste skoki nie są nam obce. Całoroczne zajęcia sekcji Snowboardowej to wspaniała przygoda dla dzieci i młodzieży!
Nasza sekcja startuje w zawodach rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, a najlepsi zawodnicy sprawdzają się również w rywalizacji międzynarodowej.

Szkolenie prowadzimy przez cały rok z ( z wyłączeniem wakacji). Podczas sezonu zimowego wyjeżdżamy na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe, a między wyjazdami dopełniamy treningami ogólnorozwojowymi.

TRENINGI W ZIMĘ

Sezon zimowy zaczynamy już na przełomie października i listopada. Pierwszy wyjazd zazwyczaj odbywa się w hali na Litwie. Jest to pierwsze spotkanie ze śniegiem po wakacjach i super sposób na przypomnienie sobie, jak stać na desce. Od grudnia, a nawet końca listopada zaczynamy wyjeżdżać na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe do polskich ośrodków, gdzie również startujemy w zawodach.

TRENINGI STACJONARNE

Gdy zabraknie śniegu trenujemy snowboardowe elementy techniczne na deskorolkach i longboardach. Nasze treningi przenoszą się na warszawskie pumptracki i błonia Stadionu Narodowego. Na „pumpach” ćwiczymy specjalistyczne elementy snowboardcrossu. Doskonalimy ustawienie ciała na desce i umiejętność pompowania na rollerach. Podczas zajęć „stadionowych” ustawiamy slalom lub slalom gigant i ćwiczymy czystą technikę snowboardową. Jest to idealny sposób, by przyspieszyć wejście na krawędź w zimę. Cały cykl szkoleniowy dopełniamy treningami ogólnorozwojowymi, aby być w pełni sił w sezonie startowym!

Jazda na desce ma być przyjemnością. Za tym idzie wynik i satysfakcja!

Skip to content