Snowboard


Snowboard to nasza pasja którą dzielimy się z innymi od wielu lat. Stawiamy przede wszystkim na jazdę techniczną. Uczymy jeździć na krawędzi ale też proste skoki nie są nam obce.
Nasza sekcja startuje w zawodach rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, a najlepsi zawodnicy sprawdzają się również w rywalizacji międzynarodowej.

Szkolenie prowadzimy przez cały rok z ( z wyłączeniem wakacji). Podczas sezonu zimowego wyjeżdżamy na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe, a między wyjazdami dopełniamy treningami ogólnorozwojowymi.

TRENINGI W ZIMĘ

Sezon zimowy zaczynamy już na przełomie października i listopada. Pierwszy wyjazd zazwyczaj odbywa się w hali na Litwie. Jest to pierwsze spotkanie ze śniegiem po wakacjach i super sposób na przypomnienie sobie, jak stać na desce. Od grudnia, a nawet końca listopada zaczynamy wyjeżdżać na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe do polskich ośrodków, gdzie również startujemy w zawodach.

TRENINGI STACJONARNE

Gdy zabraknie śniegu trenujemy snowboardowe elementy techniczne na deskorolkach i longboardach. Nasze treningi przenoszą się na warszawskie pumptracki i błonia Stadionu Narodowego. Na „pumpach” ćwiczymy specjalistyczne elementy snowboardcrossu. Doskonalimy ustawienie ciała na desce i umiejętność pompowania na rollerach. Podczas zajęć „stadionowych” ustawiamy slalom lub slalom gigant i ćwiczymy czystą technikę snowboardową. Jest to idealny sposób, by przyspieszyć wejście na krawędź w zimę. Cały cykl szkoleniowy dopełniamy treningami ogólnorozwojowymi, aby być w pełni sił w sezonie startowym!

Jazda na desce ma być przyjemnością. Za tym idzie wynik i satysfakcja!

Skip to content